Отворена је дечја годишња изложба ЛИКОВНО ПУТОВАЊЕ 2024.
22 фебруар 2025Годишња групна изложба дечјих радова „ЛИКОВНО ПУТОВАЊЕ 2024“ отворена је у петак, 21. фебруара 2025. године у Ранчићевој кући, галерији Центра за културу Гроцка.
Интерактивна трибина под називом „Уметност и женски активизам“ у склопу међународног пројекта WomCom (Женска комуникација за солидарност) који спроводи Центар за културу Гроцка у оквиру програма Еразмус+, одржана је у среду 15. новембра у Средњој школи Гроцка са 30 ученика и ученица завршног разреда гимназије.
Током трибине ученицима и ученицама су представљене могућности програма Еразмус+ у области образовања и младих, као и структура и резултати пројекта WomCom. Приказани су мурали осликани у 6 градова, као и 2 кратка едукативна филма на тему родних односа и асертивне комуникације, који су настали током пројекта у Србији и партнерским земљама.
О садржајима приказаним на муралима и школској лектири ученице и ученици дискутовали су са Јеленом Стефановић, професорком српског језика и књижевности у гимназији „Креативно перо“ и средњој балетској школи „Лујо Давичо“ у Београду.
Професорка је у интерактивној комуникацији са ђацима анализирала родне улоге и односе у делу „Мали принц“ Антоана де Сент Егзиперија и указала на неке прикривене родне стеротипе. Ученици и ученице су заинтересовано и активно учествовали у разговору са бројним питањима и коментарима.
Општи закључак након трибине је био да треба подржати и развијати пројекте овог типа и да би већина њих учествовала у неком будућем пројекту међународне сарадње сличне садржине.
Интерактивна трибина намењена младима је реализована као једна од активности WomCom пројекта, који је финансиран средствима Европске уније у оквиру програма Еразмус+, КА2- Омладински прозор за Западни Балкан. Трибина је трајала 2 школска часа. Центар за културу Гроцка захваљује Средњој школи Гроцка на сарадњи и разумевању.
Интерактивна трибина, најава на ФБ страни Центра за културу
ФОТО албум са одржане трибине на ФБ страни Центра за културу
Годишња групна изложба дечјих радова „ЛИКОВНО ПУТОВАЊЕ 2024“ отворена је у петак, 21. фебруара 2025. године у Ранчићевој кући, галерији Центра за културу Гроцка.
Традиционална групна изложба дечјих радова „ЛИКОВНО ПУТОВАЊЕ 2024“, биће отворена од 21. фебруара до 11. марта 2025. године у галерији Ранчићеве куће.
Репортаже и најаве: Документарна изложба „Гроцка у доба Сретењског устава“ на Дан државности Србије. Трајање поставке у Ранчићевој кући 15-18. фебруар 2025. године.
Дан државности Србије : „Гроцка у доба Сретењског устава“ Ранчићева кућа, субота, 15. фебруар 2025. од 14 часова